Benutzer:Недєляєва Дар'я/Schlachten um Mariupol (2022)

aus Wikipedia, der freien Enzyklopädie
Dies ist die aktuelle Version dieser Seite, zuletzt bearbeitet am 15. März 2022 um 20:17 Uhr durch imported>Chewbacca2205(1567583).
(Unterschied) ← Nächstältere Version | Aktuelle Version (Unterschied) | Nächstjüngere Version → (Unterschied)
Dieser Artikel (Schlachten um Mariupol (2022)) ist im Entstehen begriffen und noch nicht Bestandteil der freien Enzyklopädie Wikipedia.
Wenn du dies liest: Wenn du diesen Artikel überarbeitest:
  • Bitte denke daran, die Angaben im Artikel durch geeignete Quellen zu belegen und zu prüfen, ob er auch anderweitig den Richtlinien der Wikipedia entspricht (siehe Wikipedia:Artikel).
  • Nach erfolgter Übersetzung kannst du diese Vorlage entfernen und den Artikel in den Artikelnamensraum verschieben. Die entstehende Weiterleitung kannst du schnelllöschen lassen.
  • Importe inaktiver Accounts, die länger als drei Monate völlig unbearbeitet sind, werden gelöscht.

Vorlage:Поточна війна Vorlage:Картка:Збройний конфлікт

Бої за Маріуполь почалися після вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року. На час військових дій Маріуполь тимчасово було призначено адміністративним центром Донецької області[1].

Перебіг подій

Лютий

25 лютого у Маріуполі тривали бойові дії за усіма напрямками[2].

27 лютого вночі й уранці рухалися з Донецька танки. Їх спалили — 10-та штурмова бригада і 36-та бригада морської піхоти; допомагав спецполк «Азов». Вдалося взяти 6 полонених[3] Під вечір було знешкоджено ДРГ, яка намагалася атакувати автобуси з людьми.[4] 28 лютого збито російський військовий літак[5]

Березень

1 березня місто перебувало під шквалом ударів російської реактивної артилерії, було поранено 21 людину.[6] Станом на 13:00, Маріуполь лишався однією з найгарячіших точок України. Після 16:00 Маріуполь знаходився під шквалом російської реактивної артилерії. Окупанти завдавали ударів по всім районам міста, включно з об'єктами критичної та комунальної інфраструктури. За попередніми даними, було виявлено 21 пораненого.

2 березня

Бої навколо Маріуполя тривали, місто залишалося під контролем України. За даними голови Донецької ОДА Павла Кириленка, вороже кільце навколо міста розширилося[7].

3 березня

Війська РФ обстріляли ТЦ «Епіцентр», 22-й та 17-й мікрорайони та станцію переливання крові[8], обстріли тривали цілий день, ситуація у місті лишалася напруженою[9].

4 березня

Обстріли міста російськими окупантами продовжилися, ситуація в місті стала критичною. В місті не було світла, води, опалення, зв'язку та продуктів. Комунальні служби не могли полагодити лінії водо- та електропостачання через постійні російські обстріли. Мер міста Вадим Бойченко пояснив, що станом на вечір, 300 жителів міста було поранено[10]. Внаслідок обстрілу військами Російської Федерації було вбито 18-місячну дитину чоловічої статі[11].

6 березня

Українські військові здійснили контратаку на Маріупольському напрямку; знищено 3 ворожих танки, 4 БМП, 2 «Тигра» і близько 30 окупантів; 2 потрапили в полон.[12]

8 березня

Ситуація в місті лишалася критичною, було відсутнє світло, вода, опалення, зв'язок та продукти. Комунальні служби не мали можливості полагодити лінії водо- та електропостачання через обстріли російських окупантів. ЗСУ продовжували захищати місто[13].

9 березня

Окупанти авіаударом знищили пологовий будинок у центрі міста, лікарню, дитяче і терапевтичне відділення.[14][15]

10 березня

В боях морські піхотинці знищили 4 танки і 1 БМП; бійці «Азову» знищили та пошкодили 11 одиниць броньованої техніки.[16]

13 березня

В боях за місто було знищено 4 танки окупантів, 2 БТР та піхоту, в полон взято 12 окупантів[17]. За 24 години щонайменше 22 бомбардування мирного міста. Скинуто вже приблизно 100 авіабомб на Маріуполь[18].

14 березня

Близько 160 громадянських автомобілів змогли виїхати з Маріуполя через Бердянськ і Токмак на Запоріжжя[19][20].

Примітки

Vorlage:Reflist

Vorlage:Російське вторгнення в Україну (2022)

[[Категорія:Бої російсько-української війни (вторгнення 2022)|М]] [[Категорія:2022 у Донецькій області]] [[Категорія:Лютий 2022]] [[Категорія:березень 2022]] [[Категорія:Історія Донецької області]] [[Категорія:Історія Маріуполя]]

  1. Волноваха майже знищена, - голова Донецької ОДА (Russisch) In: РБК-Украина . Abgerufen am 1. März 2022.
  2. У Маріуполі тривають запеклі бої за всіма напрямками — мер
  3. На Маріуполь рвались російські танки, але наші хлопці їх спалили. Вдалося взяти 6 полонених. З моря підходив корабель РФ, — мер Бойченко
  4. У Маріуполі знищено російську ДРГ, яка готувала ростріл евакуаційних автобусів
  5. ЗСУ знищили російський літак на Донеччині
  6. Кириленко: Маріуполь — під шквалом реактивної артилерії РФ, обстріли не припиняються
  7. Війна Росії проти України. Що відбувається на Донбасі зараз (Russisch) In: РБК-Украина . Abgerufen am 2. März 2022.
  8. Війська РФ обстріляли «Епіцентр» та станцію переливання крові в Маріуполі: у місті пожежа
  9. Обстріли Маріуполя не припиняються: відео жахливих наслідків (Ukrainisch) In: 24 Канал . Abgerufen am 3. März 2022.
  10. Що відбувається в Маріуполі зараз. Ситуація на 4 березня: онлайн (Ukrainisch) In: РБК-Украина . Abgerufen am 4. März 2022.
  11. Мариуполь уже неделю находится в осаде. В городе нет воды, тепла и электричества, люди живут в подвалах и бомбоубежищах. Фотографии
  12. Знищено окупантів та їх техніку: українські військові здійснили контратаку під Маріуполем
  13. Що відбувається в Маріуполі зараз. Ситуація на 8 березня: онлайн (Russisch) In: РБК-Украина . Abgerufen am 8. März 2022.
  14. Загарбники авіаударом знищили дитячу лікарню в Маріуполі
  15. Авіаналіт на Маріуполь: ворог знищив пологовий будинок у центрі міста і лікарню
  16. Захисники Маріуполя сьогодні знищили більше десятка одиниць військової техніки окупантів, — «Азов»
  17. В "Азові" розповіли про сьогоднішні втрати окупантів під Маріуполем (Russisch) In: РБК-Украина . Abgerufen am 13. März 2022.
  18. На Маріуполь скинуто приблизно 100 авіабомб, загинули вже 2187 людей — міськрада. interfax.com.ua. 13 березня 2022.
  19. Евакуація з Маріуполя: вперше запрацював гуманітарний коридор до Запоріжжя (Russisch) In: РБК-Украина . Abgerufen am 14. März 2022.
  20. З Маріуполя виїхали понад 160 авто з людьми: зберігається «тиша» (Ukrainisch) In: portal.lviv.ua . Abgerufen am 14. März 2022.