Benutzer:Недєляєва Дар'я/Schlachten um Mariupol (2022)

aus Wikipedia, der freien Enzyklopädie
Dieser Artikel (Schlachten um Mariupol (2022)) ist im Entstehen begriffen und noch nicht Bestandteil der freien Enzyklopädie Wikipedia.
Wenn du dies liest: Wenn du diesen Artikel überarbeitest:
  • Bitte denke daran, die Angaben im Artikel durch geeignete Quellen zu belegen und zu prüfen, ob er auch anderweitig den Richtlinien der Wikipedia entspricht (siehe Wikipedia:Artikel).
  • Nach erfolgter Übersetzung kannst du diese Vorlage entfernen und den Artikel in den Artikelnamensraum verschieben. Die entstehende Weiterleitung kannst du schnelllöschen lassen.
  • Importe inaktiver Accounts, die länger als drei Monate völlig unbearbeitet sind, werden gelöscht.

Vorlage:Поточна війна Vorlage:Картка:Збройний конфлікт

Бої за Маріуполь почалися після вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року. На час військових дій Маріуполь тимчасово було призначено адміністративним центром Донецької області[1].

Перебіг подій

Лютий

25 лютого у Маріуполі тривали бойові дії за усіма напрямками[2].

27 лютого вночі й уранці рухалися з Донецька танки. Їх спалили — 10-та штурмова бригада і 36-та бригада морської піхоти; допомагав спецполк «Азов». Вдалося взяти 6 полонених[3] Під вечір було знешкоджено ДРГ, яка намагалася атакувати автобуси з людьми.[4] 28 лютого збито російський військовий літак[5]

Березень

1 березня місто перебувало під шквалом ударів російської реактивної артилерії, було поранено 21 людину.[6] Станом на 13:00, Маріуполь лишався однією з найгарячіших точок України. Після 16:00 Маріуполь знаходився під шквалом російської реактивної артилерії. Окупанти завдавали ударів по всім районам міста, включно з об'єктами критичної та комунальної інфраструктури. За попередніми даними, було виявлено 21 пораненого.

2 березня

Бої навколо Маріуполя тривали, місто залишалося під контролем України. За даними голови Донецької ОДА Павла Кириленка, вороже кільце навколо міста розширилося[7].

3 березня

Війська РФ обстріляли ТЦ «Епіцентр», 22-й та 17-й мікрорайони та станцію переливання крові[8], обстріли тривали цілий день, ситуація у місті лишалася напруженою[9].

4 березня

Обстріли міста російськими окупантами продовжилися, ситуація в місті стала критичною. В місті не було світла, води, опалення, зв'язку та продуктів. Комунальні служби не могли полагодити лінії водо- та електропостачання через постійні російські обстріли. Мер міста Вадим Бойченко пояснив, що станом на вечір, 300 жителів міста було поранено[10]. Внаслідок обстрілу військами Російської Федерації було вбито 18-місячну дитину чоловічої статі[11].

6 березня

Українські військові здійснили контратаку на Маріупольському напрямку; знищено 3 ворожих танки, 4 БМП, 2 «Тигра» і близько 30 окупантів; 2 потрапили в полон.[12]

8 березня

Ситуація в місті лишалася критичною, було відсутнє світло, вода, опалення, зв'язок та продукти. Комунальні служби не мали можливості полагодити лінії водо- та електропостачання через обстріли російських окупантів. ЗСУ продовжували захищати місто[13].

9 березня

Окупанти авіаударом знищили пологовий будинок у центрі міста, лікарню, дитяче і терапевтичне відділення.[14][15]

10 березня

В боях морські піхотинці знищили 4 танки і 1 БМП; бійці «Азову» знищили та пошкодили 11 одиниць броньованої техніки.[16]

13 березня

В боях за місто було знищено 4 танки окупантів, 2 БТР та піхоту, в полон взято 12 окупантів[17]. За 24 години щонайменше 22 бомбардування мирного міста. Скинуто вже приблизно 100 авіабомб на Маріуполь[18].

14 березня

Близько 160 громадянських автомобілів змогли виїхати з Маріуполя через Бердянськ і Токмак на Запоріжжя[19][20].

Примітки

Vorlage:Reflist

Vorlage:Російське вторгнення в Україну (2022)

[[Категорія:Бої російсько-української війни (вторгнення 2022)|М]] [[Категорія:2022 у Донецькій області]] [[Категорія:Лютий 2022]] [[Категорія:березень 2022]] [[Категорія:Історія Донецької області]] [[Категорія:Історія Маріуполя]]

  1. Волноваха майже знищена, - голова Донецької ОДА (Russisch) In: РБК-Украина . Abgerufen am 1. März 2022.
  2. У Маріуполі тривають запеклі бої за всіма напрямками — мер
  3. На Маріуполь рвались російські танки, але наші хлопці їх спалили. Вдалося взяти 6 полонених. З моря підходив корабель РФ, — мер Бойченко
  4. У Маріуполі знищено російську ДРГ, яка готувала ростріл евакуаційних автобусів
  5. ЗСУ знищили російський літак на Донеччині
  6. Кириленко: Маріуполь — під шквалом реактивної артилерії РФ, обстріли не припиняються
  7. Війна Росії проти України. Що відбувається на Донбасі зараз (Russisch) In: РБК-Украина . Abgerufen am 2. März 2022.
  8. Війська РФ обстріляли «Епіцентр» та станцію переливання крові в Маріуполі: у місті пожежа
  9. Обстріли Маріуполя не припиняються: відео жахливих наслідків (Ukrainisch) In: 24 Канал . Abgerufen am 3. März 2022.
  10. Що відбувається в Маріуполі зараз. Ситуація на 4 березня: онлайн (Ukrainisch) In: РБК-Украина . Abgerufen am 4. März 2022.
  11. Мариуполь уже неделю находится в осаде. В городе нет воды, тепла и электричества, люди живут в подвалах и бомбоубежищах. Фотографии
  12. Знищено окупантів та їх техніку: українські військові здійснили контратаку під Маріуполем
  13. Що відбувається в Маріуполі зараз. Ситуація на 8 березня: онлайн (Russisch) In: РБК-Украина . Abgerufen am 8. März 2022.
  14. Загарбники авіаударом знищили дитячу лікарню в Маріуполі
  15. Авіаналіт на Маріуполь: ворог знищив пологовий будинок у центрі міста і лікарню
  16. Захисники Маріуполя сьогодні знищили більше десятка одиниць військової техніки окупантів, — «Азов»
  17. В "Азові" розповіли про сьогоднішні втрати окупантів під Маріуполем (Russisch) In: РБК-Украина . Abgerufen am 13. März 2022.
  18. На Маріуполь скинуто приблизно 100 авіабомб, загинули вже 2187 людей — міськрада. interfax.com.ua. 13 березня 2022.
  19. Евакуація з Маріуполя: вперше запрацював гуманітарний коридор до Запоріжжя (Russisch) In: РБК-Украина . Abgerufen am 14. März 2022.
  20. З Маріуполя виїхали понад 160 авто з людьми: зберігається «тиша» (Ukrainisch) In: portal.lviv.ua . Abgerufen am 14. März 2022.